Tag : Свети Стефан

Еспресо Шоу биз

Голема црногорска свадба: Луксуз, бели рози, скапи вина – се жени синот на Мило Џукановиќ (ФОТО)

Слободен печат
Синот – единец на Мило Џукановиќ, Блажо Џукановиќ денеска се ожени со Милена Поповиќ со која беше долги години во љубовна врска, а раскошната прослава...
Вести Регион

Свадба на островот Свети Стефан – Претседателот на Црна Гора, Мило Ѓукановиќ го жени синот

Слободен печат
Претседателот на Црна Гора и лидерот на владејачката Демократска партија на социјалистите, Мило Ѓукановиќ, денеска на Свети Стефан го жени синот единец Блажо, пренесуваат црногорските...
Еспресо Шоу биз

Мило Ѓукановиќ го жени синот единец: Свадбената веселба е закажана за на Свети Стефан (ФОТО)

Слободен печат
Блажо Ѓукановиќ, синот на претседателот на Црна Гора и демократската партија на социјалистите Мило Ѓукановиќ, закажал венчавка на 21 септември во хотелскиот комплекс Свети Стефан....