12.8 C
Скопје

Tag : супер макс договор

Кошарка Спорт

„Супер макс“ плата: Еден потпис го дели Јокиќ од најголемиот договор во историјата на кошарката!

Слободен печат
Никола Јокиќ е и официјално најкорисниот играч во НБА лигата, а на чекор е и да стане најплатениот во историјата на кошарката. Српскиот кошаркар „супер...