Tag : странски кошаркари

Кошарка Спорт

МЗТ Скопје ќе менува дел од странците

Слободен печат
МЗТ Скопје е лидер во домашниот шампионат, додека во АБА2-лигата се наоѓа на второто место, но управата не е задоволна од прикажаните игри на дел...