Tag : смисли

Забава Магазин Магазин слајдер

Романтично и безбедно: Ресторан во Амстердам смисли како да ги заштити своите гости (ФОТО)

Слободен печат
Овој ресторан во Амстердам смислил одлична идеја како да ги заштити своите гости во време на коронавирусот. Со цел да го претстави својот безбеден, а...
Вести Свет

Што ако не се создаде вакцина против ковид-19?

Горан Наумовски
Додека земјите ширум светот допрва почнуваат да ги трпат последиците на рестриктивните мерки воведени поради пандемијата на коронавирусот, многумина се во очекување дека ќе биде...