6 C
Скопје

Tag : Сисак

Вести Регион

Инцидент во Сисак: Направил сообраќајка, па пукал со пиштол во друг возач

Слободен печат
Поради обид за убиство и поседување на оружје без дозвола, 21 годишно момче од Сисак, кое во петокот предизвика сообраќајна несреќа по што пукаше во...
Вести Регион

Земјотресите не престануваат: Нов потрес од три степени почуствуван кај Сисак

Слободен печат
Земјотрес со јачина од три степени по Рихтер е забележан утринава кај Сисак, објави Сеизмолошката служба на Хрватска. Потресот бил регистриран во 8.53 часот, со...
Вести Регион Слајдер

Нови земјотреси утрово ги вознемирија граѓаните на Петриња и Сисак

Слободен печат
Подрачјето на Петриња и Сисак утрово го погоди земјотрес од 2,6 степени по Рихтер. Потресот се случи неколку минути пред осум часот. Епицентарот бил на...
Вести Регион Слајдер

Има ли крај: Нов земјотрес во Хрватска на 14 километри од Сисак

Слободен печат
Хрватските медиуми јавуваат дека југозападното подрачје од Сисак вечерва околу 21:36 часот го погоди земјотрес со јачина од 3,3 степени по Рихтеровата скала. Како што...
Вести Регион

Нов земјотрес во Сисак, велат бил како топовски удар

Слободен печат
Подрачјето на Сисачко-мословската жупанија вечерва во 21.47 часот го погоди нив земјотрес со магнитуда од 2,9 степени по Рихтер. Според податоците на ЕМСЦ, епицентарот на...
Вести Регион Слајдер

Нов земјотрес во Хрватска, се затресе Сисак

Слободен печат
Хрватска вечерва околу 18.25 часот ја погоди нов земјотрес, пренесуваат тамошните медиуми. Според наводите на ЕМС, во прашање е потрес со јачина од 3,5 степени...
Вести Регион

ВИДЕО: Драгана роди здраво момче додека земјотресот ги рушеше Сисак и Петриња

И.И.
Додека разорниот земјотрес од 6,2 степени според Рихтеровата скала ги тресеше Сисак, Петриња и околните села, Драгана Довраниќ (32) роди здраво момче во контејнерот на...
Вести Регион

ВИДЕО I Жителите на Сисак се стаписаа: По разорниот земјотрес земјата се преобразува

И.И.
Разорен земјотрес со јачина од 6,3 степени според Рихтеровата скала вчера ја погоди Хрватска, а се почувствува и во соседните земји, како и во Италија...
Вести Регион

Урнатини: Над 5.000 ученици во Сисак и во Петриња останаа без своите училишта

Слободен печат
Пет училишта се целосно неупотребливи на подрачјата на Сисак, на Глина и на Петриња, што беа најпогодени од вчерашниот разорен земјотрес, додека девет ќе можат...
Вести Регион

Силен удар и вибрации: Нов земјотрес во Хрватска со јачина од 4,1 степен и епицентар во близина на Сисак

Слободен печат
Уште еден земјотрес со јачина од 4,1 степен беше регистриран претпладнево во Хрватска во 9,21 часот. Според Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар, епицентарот на земјотресот бил на...