18 C
Скопје

Tag : штедачи

Вести Македонија Слајдер

Правда за штедачи: Еуростандард банка е класичен пример на организиран криминал, а власта молчи и не сака да се сретне со нас

Слободен печат
Поминаа 10 месеци од пропаѓањето на Еуростандард банката и два месеца од барањето на штедачите од пропаднатата банка за средба со премиерот Зоран Заев и...
Вести Економија Слајдер

Оштетените штедачи од Еуростандард поднесоа барање до Зоран Заев за разрешување на Бесими од министер за финансии

Слободен печат
Здружението на оштетени физички и правни лица на Еуростандард банка „Правда за штедачи” ја информира јавноста дека на 7 мај до Премиерот поднесе барање за...
Вести Економија

Обвинуваат за опструкции: Оштетените штедачи утре на протест пред Суд

Слободен печат
Здружението “Правда на штедачи” утре 05.05.2021 со почеток во 08 часот повторно ќе  одржи собир/протест пред Уставниот Суд. -Протестот е мотивиран од сериозните опструкции што...
Вести Економија

Оштетени штедачи: Сопругот на претседателката на Судскиот совет должи 1,6 милиони евра во Еуростандард банка

Слободен печат
Ограбените штедачи од Еуростандард банка непосредно пред изборот на Павлина Црвенковска за претседател на Судскиот совет, потсетуваат на долгот на нејзиниот сопруг кон Еуростандард банка....
Вести Економија

Оштетени штедачи: Дали брачен другар на сопственик на фирма со невратен 1,6 милиони евра долг може да биде член на судски совет?

Слободен печат
„Позади грабежот на нашите депозити од Еуростандард банка стои добро организирана мрежа на разни измамници. Во таа мрежа не се само вклучени раководните лица на...
Вести Економија

Протест на оштетените штедачи пред Уставен

Слободен печат
Оштетените штедачи, физички и правни лица депоненти на Еуростандард банка денеска организираа собир пред Уставниот суд, кој на денешната седница треба да расправа за иницијативата...
Вести Ви Препорачуваме Економија

Одложена седница на Уставен: Официјално еден судија е болен, но штедачите од Еуростандард стравуваат од притисоци

Весна Дамчевска
Еден од 9-те уставни судии е во изолација поради корона-вирус и затоа нема да се одржи денешната седница на која требаше да се расправа по...
Вести Економија Слајдер

Оштетени штедачи: Фирма на Игор Џамбазов земала неповратен кредит од Еуростандард банка

Слободен печат
Фирмата Брачна игра дооел, во сопственост и управување на Игор Џамбазов, познат шоумен во државата, е една од фирмите кои земале нeнаплатлив кредит од Еуростандард...
Вести Македонија Слајдер

Костовски најавува кривична пријава за клевета против претседателот на Здружението на оштетени штедачи

Слободен печат
Трифун Костовски, сопственик на поранешната Еуростандард банка најавува покренување кривична пријава за клевета против претседателот на Здружението на оштетени штедачи. Во соопштение испратено до медиумите...
Вести Свет

Германски банки одбиваат пари на штедачите

Слободен печат
Пари во банките доаѓаат побрзо отколку што успеваат да се позајмат, па затоа некои германски банки престанаа да прифаќаат парични депозити на граѓаните. Штедилницата на...