Tag : сезона 2001/2002

Ракомет Спорт

Денот кога Кометал Ѓорче Петров ја освои Европа (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Во натпреварувачката сезона 2001/2002 во рамките од женската ракометна Лига на шампионите, екипата на Кометал Ѓорче Петров успеа да ја освои титулата. Откако на првиот...