Tag : северен тек

Вести Економија

Германија им предложила на САД зделка oд милијарда долари за да се зачува „Северен поток-2″

Слободен печат
Берлин понудил да потроши милијарда евра за изградба на два терминала за течен природен гас од САД во обид да ги одврати  од воведување санкции...
Вести Економија

Германија подготвува одговор доколку САД воведе нови санкции за „Северен тек 2“

Слободен печат
Германија подготвува мерки на одговор во случај САД да воведат нови санкции против гасоводот „Северен тек 2“ дознава „Блумберг“ повикувајќи се на неименуван извор од...