6.8 C
Скопје

Tag : сафари

Спорт Фудбал

Златан повторно шокира: Убил лав на сафари па го препарирал

Слободен печат
За време на престојот во Јужна Африка во 2011 година, Златан Ибрахимовиќ, убил лав по што го препарирал, пишува шведскиот весник „Експресен“. Актуелниот фудбалер на...
Вести Свет

На сафари убивале животни: Ужасните фотографии на брачен пар испливаа во јавност

Слободен печат
Брачниот пар од Франција бил принуден да го продаде својот ланец супермаркети откако ги објавиле фотографиите од патувањето во Африка, на кое учествувале во убивање...