18 C
Скопје

Tag : рутина

Жена Магазин Магазин слајдер

Кога Наоми Кемпбел ќе ви каже што треба да правите – тука нема простор за грешка: Манекенката ја откри својата бјути рутина!

Слободен печат
Кога ќе се спомене природна убавина, многумина најпрвин помислуваат на прекрасната Наоми Кемпбел. Таа започнала да се занимава со манекенство на 15-годишна возраст, а статусот...
Жена Магазин Магазин слајдер

Од мајка и ги добила најдобрите совети за убавина: Оваа бјути рутина никогаш не ја пропушта, без оглед колку е уморна!

Слободен печат
Жените ширум светот постојано ја прашуваат за совети… Жизел Бундшен е една од најуспешните манекенки на сите времиња, а блескавиот тен и бујната коса се...
Останатo Спорт

Надал годишно јаде повеќе од 170 килограми овошје

Слободен печат
Рафаел Надал освен што е голем тенисер, тој е познат и по обичаите кои ги има пред и за време на натпреварите, ритуалот пред секоја...
Магазин Семејство

Секое наредно кафе, нема да го има истиот ефект како првото утринско!

Слободен Печат
Стручните лица велат дека е најдобро да причекате неколку часа пред да го испиете своето утринско кафе. За многу луѓе пиењето на утринско кафе е...
Еспресо Хороскоп

УТРИНСКИ РУТИНИ: Како хороскопските знаци го започнуваат денот?

Слободен печат
Прочитајте која би била совршената рутина за вас, според хороскопскиот знак....