ВИДЕО: Украина нападна руски воен камп во кој имало 3000 руски војници

Украинската безбедносна служба во текот на ноќта од вторник кон среда со беспилотни летала нападнала руски воен камп во близина на воздухопловната база Калино во областа Курск, изјави за „Украинска правда“ извор од разузнавачките кругови. Тој нагласи дека зад експлозиите што се слушнале во рускиот воен камп кај селото Постојаље двори стационирани се украински разузнавачи. …

ВИДЕО: Украина нападна руски воен камп во кој имало 3000 руски војници Read More »