Пред 11 години тренираше со Кристијано Роналдо, сега е млекар

Кариерата на Кристијано Роналдо трае речиси две децении и играше со неколку генерации фудбалери. За некои следува вистинското, додека некои одамна се пензионираа. Во интервјуто за „Атлетик“, Ричард Екерсли кажа колку неговиот живот се променил од 2009 година до денес. Тој тогаш беше член на Манчестер јунајтед и тренираше со Кристијано Роналдо. – Многу размислувам …

Пред 11 години тренираше со Кристијано Роналдо, сега е млекар Read More »