24.8 C
Скопје

Tag : режимот

Вести Свет

Лидерите на ЕУ бараат остри санкции против Минск и режимот на Лукашенко

МИА Агенција
Шефовите на држави и влади на ЕУ вечерва се согласија дека Европската Унија треба да воведе низа рестриктивни мерки кон лица и ентитети во Белорусија поради приведувањето...
Вести Свет

Во Германија поднесена тужба поради наводна тортура од режимот на Лукашенко

МИА Агенција
Десет противници на режимот на белорускиот претседател Александар Лукашенко поднесоа жалба до Германија за наводни дела „тортура” извршени од тој режим, соопшти денеска германското Федерално...
Вести Македонија Слајдер

Заев: На 17 мај 2015 го победивме режимот (ВИДЕО)

Го победивме режимот, ја вративме слободата. Пред 5 години се излеа вистината низ зборови и ги наполни улиците низ Скопје и целата држава. Заедно со...