24 C
Скопје

Tag : ракометна лига на европа

Ракомет Спорт

Добра жрепка за Металург, Криенс е последна пречка пред Лигата на Европа

Слободен печат
Екипата на Металург доби противник по мерка во второто квлаификациско коло кое е последен филтер пред групната фаза од ракометната Лига на Европа. Металурзите“ за...
Ракомет Спорт

РФМ одлучи: Вардар во ЛШ, Еурофарм Пелистер во Лигата на Европа

Слободен печат
Управниот Одбор на ракометната федерација на Македонија на денешниот состанок ги одреди екипите кои ќе играат во европските купови во наредната сезона. Бидејќи сезонава е...