12.8 C
Скопје

Tag : присуствуваат

Вести Свет

Над илјада новинари сакаат да присуствуваат на средбата Путин – Бајден

Слободен печат
Повеќе од илјада новинари се пријавиле да известуваат од состанокот меѓу претседателите на САД и на Русија, Џо Бајден и Владимир Путин, кој ќе се...
Забава Магазин Магазин слајдер Слајдер

Евровизија сепак со публика: 3.500 лица со негативен ковид тест ќе можат да присуствуваат во живо

Слободен печат
Со почитување на епидемиолошките мерки и со негативен тест на Ковид-19, на 3500 лица ќе им биде дозволено да присуствуваат на овогодинешното издание на Евросонг...
Забава Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Како ќе изгледа овогодинешното доделување на Оскарите?

Слободен печат
На 93-то доделување на Оксарите во 2021 година „Zoom“ нема да биде дозволен, објавија продуцентите. За разлика од Еми наградите и доделувањето на Златниот глобус,...