• принц филип

Објавени семејни фотографии од принцот Филип и кралицата со седумте правнуци: Едната фотографија ја направила Кејт Мидлтон

Членовите на британското кралско семејство деновиве се сеќаваат на животот на принцот Филип споделувајќи фотографии на нивниот официјалниот инстаграм-профил. Најголемо внимание привлече фотографијата направена од Кејт Мидлтон во 2018 година. На фотографијата кралицата Елизабета и принцот Филип позираат опкружени со седумте правнуци во замокот Балморал.   View this post on Instagram   A post shared …

Објавени семејни фотографии од принцот Филип и кралицата со седумте правнуци: Едната фотографија ја направила Кејт Мидлтон Read More »