• прием

ВИДЕО | Британската кралица приреди прием за лидерите на Г7

Британската кралица Елизабета Втора вечерва приреди прием за лидерите на Групата седум најразвиени индустриски земји во светот, кој се одржува во Англија. Кралицата (95) пристигна на приемот во друштво на својот син Чарлс и неговата сопруга Камила, ана собирот присуствуваат и принцот Вилијам и неговата сопруга Кејт. Приемот за светските лидери е прв поголем јавен …

ВИДЕО | Британската кралица приреди прием за лидерите на Г7 Read More »