• претрес

Полиција влезе во зградата на 1ТВ (ВИДЕО)

Полицијата вечерва по наредба на Јавното обвинителство влезе во 1 ТВ и во домот на Бојан Јовановски, познат како Боки 13, јави ТВ21. Од ОЈО издале наредба за претрес на канцеларијата и домот на Јовановски по денешното приведување. Видео: ТВ21