• помен

Почина млада наставничка од Скопје

Почина Анеса Сабедини, наставничка од ОУ „Лирија“. Дел од нејзините колеги од училиштето со огромна болка упатуваат последен поздрав и изразувааат сочувство до семејството. Како што велат тие, изгубиле вреден и грижлив учител. Причините за смртта на оваа млада наставничка не се познати.  „Почитувано семејство Сабедини! Со длабока тага ја примивме веста за смртта на …

Почина млада наставничка од Скопје Read More »