1 C
Скопје

Tag : Појас

Вести Свет

Самоубиствен бомбашки напад во Могадишу

Слободен печат
Најмалку две лица загинаа кога бомбаш самоубиец влегол во продавница за чај во сомалискиот главен град Могадишу и активирал експлозивна направа. Шефот на сомалиската полиција...
Останатo Спорт

Пакјао како вино, и на 40 години со шампионски појас (ВИДЕО)

Слободен печат
Филипинската боксерска легенда го победи својот 30-годишен американски ривал по одлуката на судиите во возбудлива битка од 12 рунди во Лас Вегас, Невада. Така, стана...
Хроника

Вчера биле санкционирани повеќе од 150 возачи

Слободен печат
Во текот на изминатиот ден (26.06.2019) на подрачјето на Секторот за внатрешни работи Скопје преземени се мерки и активности и констатирано е дека 38 возачи...
Вести Свет

Нови судири во Појасот Газа: Испалени неколку ракети

Слободен печат
Неколку ракети се испалени од палестинскиот појас Газа, поради што неколку пати се огласија сирените за аларм во јужниот дел на Израел, соопшти израелската војска....