4 C
Скопје

Tag : подравка вегета

Ракомет Спорт

Трагедија во Хрватска: Почина легендарниот ракометар Златко Сарачевиќ

Слободен печат
Ракометна Хрватска е во тага, легендарниот Златко Сарачевиќ почина на 60-годишна воздраст по натпреварот на неговиот тим Подравка вегета и Локомотива. Сарачевиќ починал откако лекарите...