пендровски Archives - Слободен печат

Tag : пендровски

Вести Македонија

Пендаровски поддржува меѓународна истрага за „Диво насеље“

Слободен печат
Претседателот Стево Пендаровски смета дека судскиот процес за случајот „Диво насеље“ не ги опфаќа клучните актери кои учествувале во подготовката на кумановските настани. Во емисијата...