Готвиме со Маја: Печени крилца со сос

Популарната млада готвачка Маја денеска ви препорачува вкусен и интересен рецепт во две варијанти, печени крилца со сос, познат и рапространет во американската кујна. Погледнете како вештата и инвентивна Маја ги подготвува превкусните јадења. Состојки: Крилца Перутнина Птуј Сок од 1/2 лимета 1 лажица путер 1 лажица Подравка сенф 1/2 Долчела пециво 1 лажица брашно …

Готвиме со Маја: Печени крилца со сос Read More »