ВМРО-ДПМНЕ денеска ќе поднесе пријава против Џафери, на потег е Минов

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ денеска во Собранието ќе поднесе пријава до Комисијата за деловнички и мандатно имунитетски прашања против претседателот на Собранието Талат Џафери за аудиосниомката на која се слуша како првиот парламентарец вика и навредува собраниски службеници. Пријавата е поради прекршување на етичкиот Кодекс на пратениците од страна на претседателот на Собранието и како …

ВМРО-ДПМНЕ денеска ќе поднесе пријава против Џафери, на потег е Минов Read More »