ВИДЕО | Торнадо ја опустоши Јужна Моравија: Автомобили паѓаа по куќи

Силно невреме проследено со грмотевици вечерва ја погоди Јужна Моравија во Чешка. Најтешко беа погодени регионите Ходонин и Бреклав. BREAKING: Tornado causes major damage in the Czech Republic pic.twitter.com/TdSm87Z4gG — BNO News (@BNONews) June 24, 2021 Снимката што се појави зборува за вистинска апокалипса што остави уништување и уништување зад себе. Според чешките медиуми, пожарникари …

ВИДЕО | Торнадо ја опустоши Јужна Моравија: Автомобили паѓаа по куќи Read More »