20 C
Скопје

Tag : Оскар Фрајер

Кошарка Спорт

Трагедија во САД, млад кошаркар и неговата сестра загинаа во сообраќајна несреќа

Слободен печат
Пред само три дена Оскар Фрајер (25) години со својот Универзитет Гранд Кањон играше на НЦАА турнирот, а денеска соиграчите се простија од него. Our...