18.8 C
Скопје

Tag : орце николов

Вести Скопје

Богдановиќ: Одлуката на Советот на општината беше најисправна, останувам на тој став

Слободен Печат
Градоначалникот на Општина Центар, Саша Богдановиќ попладнево изјави дека со добиеното мислење од Министерството за транспорт и врски излегува дека тврдењата на општината се неоправдани,...
Вести Ви Препорачуваме Скопје

Богдановиќ: Дел од дрвјата беа шупливи, а дел без корени, ќе се заменат со нови

Дел од дрвjата на улицата Орце Николов, кои деновиве беа исечени, биле шупливи, а дел немале корени иако изгледале здрави и биле опасни за безбедноста...
Вести Ви Препорачуваме Скопје

ФОТО+ВИДЕО: На улицата Орце Николов од утрово се сечат дрва, граѓаните тврдат здрави, а не суви и болни

Анета Стојковска
Жестоки реакции и незадоволство кај граѓаните предизвика денешното сечење  дрва на улицата Орце Николов, која во моментов се реконструира. Градоначалникот на Општина Центар Саша Богдановиќ...
Вести Скопје

Велосипедистите ќе ја добијат првата секундарна улица со велосипедски ленти

Улицата Орце Николов во Општина Центар ќе биде првата општинска улица, односно улица од т.н. секундарна мрежа на територија на Град Скопје, која ќе добие...
Вести Скопје

Почнаа подготовки за реконструкцијата на „Орце Николов“

Се прават подготовки за конечно да почне реконструкцијата на улицата „Орце Николов“ во Центар. Слободен печат дознава дека моментално почнуваат зафати на споредните улици, се...
Вести Скопје

На првиот училишен ден, Шилегов и Царовска во посета на СУГС „Орце Николов“

Слободен печат
Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов и министерката за образование и наука, Мила Царовска, денеска, на првиот училишен ден во новата учебна 2020/2021 година, го...
Вести Македонија

Квалификациско тестирање за насока медицинска сестра во три средни училишта, во гимназијата „Орце Николов” ќе нема приемен испит

Слободен печат
Во скопската гимназија „Орце Николов” утре нема да се полага квалификациско тестирање како што претходно беше најавено поради поголем број пријавени ученици со ист број...
Хроника

ТЕШКА СООБРАЌАЈКА: Мотоциклист повредил четири жени на Илинденска

Слободен печат
Тешка сообраќајна несреќа се случила вечерва на булеварот „Илинденска“ во близина на Средното училиште Орце Николов, пренесува Сител. Според очевидците за Сител, мотоциклист на пешачки...
Вести Скопје

Родителите победија, тестови нема да има

Сите 311 ученици што се пријавиле со 5.00 просек на јунскиот испитен рок во средното училиште „Орце Николов“ ќе бидат примени, изјави денеска директорот на...
Вести Скопје

Уписите во гимназијата „Орце Николов“ ги извадија родителите на улица

Алек Стојковски
Родителите на децата кои се пријавиле во јунскиот испитен рок во средното училиште „Орце Николов“ денеска се собраа пред Влада, бидејќи, како што велат, се...