Tag : опеница

Вести Македонија

Пожарот кај Опеница локализиран, но постои опасност од повторно пламнување

Слободен печат
Пожарникарите вклучени во акцијата за гаснење на пожарот кај охридското село Опеница кои ноќта ја минаа на терен, изјавија дека огнот моментално е локализиран, но...
Вести Македонија

Канадери учествуваат во гаснење на пожарот кај Опеница (ВИДЕО)

Слободен печат
Канадери цело попладне го надлетуваат Охрид, пренесува ОхридЊуз. Овие специјални летала учествуваат во гаснењето на пожарот што веќе втор ден беснее помеѓу селата Опеница и...