• николас хаслер

Знаеме како поминавме на последниот дуел со Македонија и ќе се трудиме да го избегнеме тоа

Селекторот на селекцијата на Лихтенштајн,Мартин Стокласа, вели дека ќе биде многу тешко неговите избраници да ја совладаат Македонија на утрешниот натпревар од квалификациите за СП 2022 година. Македонија е фаворит на утрешниот натпревар, но селекторот на Лихтенштајн се надева дека неговите фудбалери ќе успеат да го повторат успехот од минатиот месец кога одиграа 1:1 против …

Знаеме како поминавме на последниот дуел со Македонија и ќе се трудиме да го избегнеме тоа Read More »