2 C
Скопје

Tag : никола карабатиќ

Ракомет Спорт

Карабатиќ бара промена на ракометни правила

Слободен печат
Селекцијата на Франција на Мундијалот во Египет игра без својот најдобар ракометар, Никола Карабатиќ, кој е повреден. Французите и без него успеаја да го освојат...
Ракомет Спорт

Ракометни ѕвезди кое нема да играат во Египет: Карабатиќ, Винцек, Пекелер, Екберг, Палмарсон, Дибиров…

Слободен печат
Светското ракометно првенство кое денеска започна во Египет ќе биде ослабено за едни од најдобрите ракометари на денешницата кои поради повреди или страв од пандемијата...
Ракомет Спорт

ФОТО: Данците гласаа, Лазаров е најдобар десен бек на светот!

Слободен печат
Нема сомнение дека Македонецот е еден од најдобрите на својата позиција во историјата на ракометната игра, а еве стигна уште едно признание, доказ.. Читателите на...
Ракомет Спорт

Кире Лазаров е најдобар десен бек на деценијата

Слободен печат
Капитенот на македонската ракометна репрезентација, Кире Лазаров е избран за најдобар десен бек на деценијата во изборот на ренонираниот интернет сајт „Хандбал-Планет“. Жирито кое беше...
Ракомет Спорт

Тежок удар за Франција: Без Карабатиќ на Светското ракометно првенство!

Слободен печат
Францускиот репрезентативец Никола Карабатиќ ги скинал предните вкрстени лигаменти на десното колено и ќе отсуствува од терените, потврди денеска неговиот клуб ПСЖ. Париската екипа додаде...
Ракомет Спорт

Арогантните Американци добија предизвик: Доколку постигнат 10 гола во ракомет добиваат бесплатен одмор

Слободен печат
Во емисијата зборуваше поранешниот квотербек на Чикаго, Џеј Катлер, кој порача дека ракометната репрезентација на САД во која би биле играчи како него и Леброн...
Ракомет Спорт

Карабатиќ: Се навикнавме на медали

Слободен печат
Поразите од Португалија и од Норвешка за еден од главните фаворити, Франција, значеше крај на настапите на ЕП. Испаѓањето во групната фаза е најлошиот пласман...