Tag : негативен

Вести Македонија Слајдер

Премиерот Заев е негативен на ковид-19

Алек Стојковски
Премиерот Зоран Заев на Фејсбук напиша дека го добил резултатот од тестот за ковид-19, кој тој го направи откако министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски...
Спорт Фудбал

Швеѓанецот подготвен за дербито: Ибра негативен на коронавирус!

Слободен печат
Шведскиот фудбалер Златан Ибрахимовиќ е негативен на коронавирусот, објави „Ибракадабра“. Тој се опорави откако претходно беше откриено дека има ковид-19 пред мечот од квалификациите за...
Спорт Фудбал

Македонскиот фудбалски „дијамант“ Елмас негативен на ковид-19

Слободен печат
Вечерва добри вести доаѓаат од Наполи кој ја информираше јавноста дека сите играчи се негативни после земањето брисеви за тестирање на коронавирус во текот на...
Кошарка Слајдер Спорт

Играч на ФМП негативен на ковид-19, откажан мечот со МЗТ Скопје Аеродром 2!

Слободен печат
Како што информираат од кошаркарскиот клуб ФМП Академија заради блага настинка и заради сигурност на останатите соиграчи и стручен штаб како и на сите учесници...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Пејачот Огнен Здравковски го победи вирусот, па порача: Чао Корона! (ФОТО)

Васко Спасоски
Младиот пејач Огнен Здравковски преку своите социјални мрежи денеска соопшти дека победил во битката со коронавирусот. Огнен пред повеќе од 14 дена на денот кога...
Вести Македонија

Влез на македонски државјани во Бугарија со негативен ПЦР тест

МИА Агенција
Бугарската Влада одлучи делумно да ги олесни мерките за влез во земјата за пет држави, меѓу кои и Северна Македонија, при што македонските државјани ќе...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Немал негативен тест за коронавирус – Српскиот актер Воја Брајовиќ вратен од хрватската граница

Слободен печат
Српскиот актер Воја Брајовиќ (71), кој нашите гледачи го памтат како Тихи од „Отпишаните“, како што вели, немал негативен тест за ковид-19, кој е потребен...
Останатo Спорт

Новак и Јелена Ѓоковиќ негативни на коронавирус!

Слободен печат
Најдобриот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ и неговата сопруга Јелена се негативни на коронавирус. Тие се резултатите од ПЦР тестот кој беше направен во Белград,...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Стигнаа резултатите од корона-тестот и на Анастасија Ражнатовиќ!

Васко Спасоски
Како што веќе пишавме, познатата српска пејачка Цеца Ражнатовиќ и нејзиниот син Вељко се позитивни на коронавирусот. Тестови за коронавирусот направила и Анастасија Ражнатовиќ. На...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Стигнаа резултатите од тестот за коронавирусиот на познатиот водител Огнен Амиџиќ!

Васко Спасоски
Авторот и водител на емисијата „Амиџи шоу“, Огнен Амиџиќ се тестираше од коронавирус откако дознал дека одбојкарот Александар Атанасиевиќ, кој наводно гостувал во неговата емисија,...