-2.4 C
Скопје

Tag : нато мисија

Вести Македонија

Во Вила Водно пред пат за Норвешка и Авганистан: Медицински тим во мисијата „Одлучна поддршка” на средба со Пендаровски

Слободен печат
Претседателот на државата, Стево Пендаровски денеска го прими шестчлениот медицински тим од јавното и военото здравство што ќе замине во мировната мисија „Одлучна поддршка” во...
Вести Македонија

Седум армиски припадници утре се враќаат од мисијата во Авганистан

Слободен печат
Седум припадници на Армијата на Република Северна Македонија кои се дел од НАТО мисијата „Одлучна поддршка” во Авганистан утре ќе се вратат во нашата земја....