18 C
Скопје

Tag : насирија

Вести Свет

Демонстрантите ја блокираа нафтената рафинерија во Насирија

Слободен печат
Антивладините демонстранти во Ирак денеска го блокираа влезот во нафтената рафинерија во градот Насирија. Блокадата на нафтената рафинерија предизвика недостиг на гориво во цела ирачка...