Tag : најки

Спорт Фудбал

Ливерпул од денеска има нов дрес и нов производител

Слободен печат
По пет години соработка со Њу Баланс, Ливерпул од денеска има нов производител, Најки. Договорот со Њу Баланс беше раскинат, работата дојде до британскиот суд...
Спорт Фудбал

Новиот дрес на ПСЖ е лудило, Најки ги врати во 1990-тите (ФОТО)

Слободен печат
ПСЖ кој доминира во францускиот фудбал, одлучи да им се врати на корените кога станува збор за дресовите. Францускиот тим и Најки одлучија дресот во...
Спорт Фудбал

На Барселона ништо не и оди од рака, Најки им испорачал фалц дресови

Слободен печат
Во екипата на Барселона владее вистински хаос, фудбалерите ја загубија довербата во тренерот Кике Сетиен, првата ѕвезда на тимот Лионел Меси ги прекина преговорите за...
Спорт Фудбал

Кој ги облекува премиерлигашите и колку заработуваат, Манчестер јунајтед на врвот

Слободен печат
Германскиот производител на спортска опрема, Адидас, е најзастапен во Премиер лигата, тие „облекуваат“ дури шест премиерлигаши, а меѓу нив е и најтрофејниот англиски клуб, Манчестер...
Кошарка Спорт

Приказната за 15 сантименти и како „Адидас“ остана без милијарди долари поради Џордан

Слободен печат
Освен кошаркарскиот талент кој го направи најдобар кошаркар во историјата, Мајкл Џордан има уште еден талент – тој е машина за правење на пари. Магазините...
Кошарка Спорт

„Најки“ ги повлече производите со името на Брајант

Слободен печат
Еден од најдобрите кошаркари на сите времиња пред трагичната несреќа имаше успешна соработка со „Најки“. Американскиот производител на спортска опрема продаваше голем број на патики...
Спорт Фудбал

Ливерпул го откачи „Њу Баланс“ за „Најки“

Слободен печат
Лидерот во Премиер лигата по петгодишна соработка со „Њу Баланс“ одлучи да ја прекине соработката и да потпише договор со најпознатиот производител на спортска опрема....
Кошарка Спорт

Новата зграда на Најки ќе го носи името на една од најголемите НБА ѕвезди

Слободен печат
Леброн Џејмс освен што е еден од најдобрите кошаркари и спортисти на денешницата, тој е и идол на милиони деца кои сонуваат да станат кошаркари....
Спорт Фудбал

Ливерпул добива најголем договор во Премиер лигата

Слободен печат
Ливерпул минатата сезона по шести пат триумфира во Лигата на шампионите, а остана покус за само еден бод од Манчестер сити во трката за титулата...
Спорт Фудбал

Се појави доказ дека Нејмар е близу до враќање во Барселона

Слободен печат
Сагата околу евентуалниот трансфер на Нејмар од ПСЖ и Барселона никако да заврши, секојдневно излегуваат нови информации дека работата е завршена, дека нема ништо од...