• мртви птици

ВИДЕО | Како на хорор филм: Стотици мртви црни птици паднаа од небо во Мексико

На социјалните мрежи се појави снимка од стотици црни птици снимени како паѓаат од небото во северниот мексикански град Куахтемок. Повеќето од нив биле мртви, пишува Гардијан. Причината за смртта на големиот број птици останува нејасна. Снимката од безбедносната камера покажува јато птици преселници како се спуштаат кон куќите како облак од црн чад. Повеќето …

ВИДЕО | Како на хорор филм: Стотици мртви црни птици паднаа од небо во Мексико Read More »