Tag : млади сили

Вести Свет

ГО ТЕПАЛЕ ДО СМРТ ЗОШТО ЈА КРИТИКУВАЛ ВЛАДАТА: Четиричасовна агонија на студент од Бангладеш

Слободен печат
Студент во Бангладеш беше убиен во студентски дом во неделата, неколку дена откако ја критикувал владата на земјата на социјалните мрежи. Според изјави на сведоци,...
Вести Македонија

Младите од ВМРО-ДПМНЕ во спот против Пендаровски влечат и малтертираат животни

Слободен печат
Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ на својата официјална Фејсбук страница објави видео, преку кое сакаат да поентираат против кандидатот Стево Пендаровски. Во видеото тие...