12.8 C
Скопје

Tag : мирко радовиќ

Ракомет Спорт

Радовиќ останува во Е. Пелистер и следната сезона

Слободен печат
Црногорскиот репрезентативец Мирко Радовиќ и следната сезона ќе го носи дресот на екипата на Еурофарм Пелистер откако денеска стави параф на договорот. Радовиќ веќе две...
Ракомет Спорт

Десното крило Радовиќ го продолжи договорот со Е. Пелистер

Слободен печат
РК Е. Пелистер ја известува јавноста дека постигна согласност за нов договор со ракометарот Мирко Радовиќ. Десното крило на црногорската репрезентација и во сезоната 2021/22...
Ракомет Спорт

Костески: Имаме шанса да му се реваншираме на Кадетен Шафхаузен!

Слободен печат
Утре од 20.45 часот во Швајцарија екипата на Еурофарм Пелистер ќе го игра својот последен 10 натпревар од групната фаза во Лига Европа против Кадетен...
Ракомет Спорт

Радовиќ од Еурофарм Работник со најдобриот гол на колото во ЛШ! (ВИДЕО)

Слободен печат
Еурофарм Работник ја запиша втората победа во Лигата на шампионите откако во Битола го совлада Савехоф со 32:31. Во дуел со многу осцилации, следеше драматична...
Ракомет Спорт

ЛШ: Победа на Еурофарм Работник со гол во последната секунда

Слободен печат
Во својот осми натпревар во дебитантската сезона од Лигата на шампионите, вечерва во салата „Боро Чурлевски“, Еурофарм Работник со 32:31 триумфираше над Савехоф од Шведска....