8 C
Скопје

Tag : Министерество за здравство

Вести Македонија Слајдер

МЗ за моментната состојба во ковид центрите низ цела Македонија: Имаме 871 пациент и околу 450 слободни кревети

Слободен печат
Од ковид центрите во болниците, во изминатите 24 часа, е пријавено лекување на вкупно 540 позитивни и суспектни пациенти на коронвирусот. – Според извештаи на...