Tag : милениум

Вести Ви Препорачуваме Македонија

Кино салите низ земјава ќе останат отворени додека Владата не донесе поинаква одлука

Александра Бубевска
„Кината не ги затвораме зашто нема таква одлука од владата“, велат од „Синеплекс“ кои во Скопје имаат девет кино сали и секојдневна програма. Од кино...
Вести Култура Слајдер

„Медена земја“ со нови награди за најдобар документарец и за кинематографија

Слободен печат
Тимот на македонскиот документарец ја прими наградата за најдобар документарен филм, што ја доделува најпрестижното здружение на филмски критичари во Америка,  New York Film Critics...
Вести Култура

Денешна програма на 18. CINEDAYS

Слободен печат
Проверете какви филмови ни нуди 18.издание на CINEDAYS  за четврток. КИНО МИЛЕНИУМ 20:00 СИНОНИМИ *ГАЛА премиера режија: Надав Лапид Јоав не наидува баш на најдобар...
Вести Култура

Градски поздрав од срцето на градот за „КинеНова“! (ФОТОГАЛЕРИЈА)

слободен печат
Градска атмосфера и градски фаци на отворањето на „КинеНова“. Градски поздрави и разговори. Секако, градска лежерна облека која не трпи етикети. Патем, Фестивалот ќе трае...