Tag : миланович

Вести Регион

Колинда откако ги повика граѓаните да гласаат за Милановиќ: Погрешно ми кажаа, гласајте за бој 2

Слободен печат
Хрватската претседателка Колинда Грабар-Китаровиќ изјави денеска дека по грешка ги повикала избирачите да гласаат за нејзиниот противкандидат Зоран Милановиќ во вториот круг од претседателските избори,...