Колинда откако ги повика граѓаните да гласаат за Милановиќ: Погрешно ми кажаа, гласајте за бој 2

Утрово погрешно ми кажаа, изјавила Колинда за хрватските медиуми.

Хрватската претседателка Колинда Грабар-Китаровиќ изјави денеска дека по грешка ги повикала избирачите да гласаат за нејзиниот противкандидат Зоран Милановиќ во вториот круг од претседателските избори, бидејќи погрешно и го кажале бројот на листата.

– Ве молам заокружете го бројот 2. Утрово погрешно ми кажаа. Два, два како викторија, како победа, одиме заедно до победа – изјави Грабар-Китаровиќ.

Таа утрово на загрепската Н1 телевизија по грешка ги повика избирачите во вториот круг од претседателските избори да го заокружат бројот 1, чиј носител е всушност нејзиниот противкандидат Милановиќ.

Прочитајте и...  Земјите со лидери популисти немаат добар одговор на пандемијата на коронавирусот

Прочитај повеќе

Трамп: Полицијата убива повеќе белци отколку Афроамериканци

Слободен печат

Во Ница оддадена почит на 86 жртви на терористот кој во 2016 година ги уби во напад со камион

Слободен печат

Милевска: Институциите на ЕУ не го коментираат изборниот процес се додека не се заврши

Слободен печат

Почина последниот чехословачки комунистички лидер

Слободен печат

Попов: Правото на глас е обврска и тоа луѓето треба да го земат најсериозно (ВИДЕО)

Слободен печат

Сите 89 избирачки места во Општина Охрид се отворени навремено

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Илјадници на протести во Белорусија, по десквалификацијата на двајца ривали на Лукашенко

Слободен печат

Избирачките места навреме отворени, досега гласањето без никакви проблеми

Слободен печат

Судар на два воза кај Прага, десетина патници повредени

Слободен печат

Навреме и со заштитни мерки почна гласањето во Прилеп

Слободен печат

Борко Андреевски ја прими ,,Оксфорд” вакцината против Ковид 19: Сакав да помогнам што побрзо да се најде лек за оваа болест!

Мирослава Бурнс

Тројца војници убиени во југозападен Пакистан

Слободен печат