Tag : менаџер

Спорт Фудбал

Тажно лето за Њукасл, си оди Бенитез

Слободен печат
И тоа со големо разочарување Њукасл ја објави ваквата информација на својот Твитер профил за заминувањето на Бенитез. Шпанскиот стратег ќе ја напушти клупата од...
Спорт Фудбал

Гвардиола одбил рекордна плата од Јувентус

Како што пренесува „Еуроспорт”, Јувентус му понудил на шпанскиот стратег договор со плата од повеќе од 20 милиони евра годишно. Па така, тренерската клупа на...
Вести Економија

Избран е најдобриот менаџер за човечки ресурси за минатата година

Слободен печат
Искра Конеска, директор за човечки ресурси во Прилепска Пиварница е прогласена за најдобар HR менаџер за 2018 година. Изборот за најдобар HR менаџер, кој го...