Семејни проблеми: Раста го отпушти менаџерот Марко, братот на Ана Николиќ!

Не е тајна дека Ана Николиќ и Стефан Ѓуриќ Раста беа во лоши односи по разводот, често се расправаа, па за време на една жестока расправија дојде и до раскинување на соработката меѓу раперот и братот на пејачката, Марко Николиќ, кој со години му беше менаџер.

– Марко беше повреден кога ја слушна сестра си како плаче и изреагира како што би изреагирал секој брат. Иако до тој миг не се мешаше во расправиите меѓу сестра си и зетот. Му се јави на Раста и му кажа дека веќе не сака да ја види или слушне Ана расплакана, но тoа резултираше Раста да ја прекине долгогодишната успешна соработка со него – открива извор близок на пејачката.

Прочитајте и...  Посветете се на менталното здравје: Физички симптоми кои ги предизвикува осаменоста

Доакз дека деловниот однос го раскинале е објавата што раперот ја објави на Инстаграм во мај годинава.

– Важно соопштение. По долга и пред се’, успешна соработка, а и понатаму во ист таков дух, на местото на тур-менаџер нема да биде Марко Николиќ. Поради семејно-приватни причини и за подобро функционирање на Раста и „Балкатон’“ – напиша Стефан.

 

 

Прочитај повеќе

Покажа дека нема проблеми со килограмите: Манекенката Софија Милошевиќ е во топ форма и по породувањето!

Васко Спасоски

Љубов преку балкон во време на корона: Тие се Ромео и Јулија на 21 век

Слободен печат

Оваа сезона на Вага ќе биде поинаква: Еве што точно му носи на вашиот хороскопски знак

Слободен Печат

Дац и Александар го претставија спотот за песната „Ѓавол да те земе“ (ВИДЕО)

Слободен печат

Како во филм: Дилер на дрога осуден на смрт, ископал тунел од ќелијата и побегнал

Слободен печат

За среќен почеток на есента: 3 рецепти што морате да ги пробате во новата сезона

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Јелена Розга никогаш не настапува без овој детаљ на себе: Нема шанса да сте го забележале

Васко Спасоски

Следната година Том Круз ќе патува во вселената за да сними филм!

Васко Спасоски

Интервју со Александар Ношпал, костимограф и моден дизајнер: Балетскиот костим е врв во креирањето облека 

Јасмина Кантарџиева Димков

Финците велат дека можат да го намирисаат вирусот со 100% сигурност: Кучиња трагачи во Хелсинки откриваат корона! (ФОТО)

Васко Спасоски

Рајан Рејнолдс ќе стане сопственик на фудбалски клуб: За 2 милиони долари го купува од навивачите! (ФОТО)

Васко Спасоски

Астероидот 2020 SW денеска ќе прелета меѓу Земјата и Месечината, научниците сметаат дека нема место за паника

Слободен печат