• Матеуш Моравјецки

Полскиот премиер ги обвини Русија и Белорусија за хакирање

Полскиот премиер Матеуш Моравјецки денеска ги обвини руските и белоруските тајни служби за хакерски напад врз државните системи и објавување на изменети електронски пораки, кои наводно покажуваат врски меѓу владата и судството. Моравјецки објавувањето на мејловите го нарече „провокација“ со цел да се создаде раздор во Полска, поради поддршката на Варшава за Украина во војната …

Полскиот премиер ги обвини Русија и Белорусија за хакирање Read More »