Tag : марсело

Спорт Фудбал

Реал Мадрид сигурен против Еибар! (ВИДЕО)

Слободен печат
Во својот прв натпревар после паузата поради пандемијата на коронавирус, екипата на Реал Мадрид со 3:1 беше подобар од Еибар. Мечот не се играше на...
Спорт Фудбал

Синот му направи проблем на Модриќ: Викни го татко ти да му напишам казна 

Слободен печат
Во Шпанија која е најпогодена земја во Европа од пандемијата на коронавирусот со 190.000 заразени лица, Владата воведе задолжителен карантин. Полицијата постојано патролира низ улиците...
Спорт Фудбал

Зидан ја предаде листата за отстрел, седум фудбалери си заминуваат од Реал

Слободен печат
Иако спортот и посебно фудбалот во моментов не се во центарот на вниманието поради пандемијата на коронавирусот, но тоа не значи дека најголемите екипи мируваат,...
Спорт Фудбал

Главоболки за Зидан, без важни играчи против Сити! (ФОТО)

Слободен печат
Голманот Тибо Куртоа и левиот бек Марсело се повредени и многу веројатно ќе го пропуштат првенствениот меч против Еибар. Но, што е уште поважно за...
Спорт Фудбал

Наместо да прослават нокаут-фаза во ЛШ, се тепаа со своите навивачи! (ВИДЕО)

Слободен печат
Лион забележа реми против Лајпциг на домашен терен (2:2), иако после првото полувреме имаше негатива од 0:2. После мечот наместо да прослават пласман во осминафиналето...
Спорт Фудбал

Реал планира заработка од 500 милиони евра од трансфери на ѕвездите

Слободен печат
Реал Мадрид налето ќе прави целосен „ремонт“ на екипата, тренерот Зинедин Зидан е подготвен да се откаже од дури неколку фудбалери и со нивна продажба...