4 C
Скопје

Tag : Мала Речица

Вести Хроника

Оштетени икони и украдени предмети во црквата Свети Георгиј во Мала Речица

Слободен печат
Во тетовската полиција вчера е пријавено дека во црквата Свети Георгиј Победоносец во Мала Речица е извршена кражба и оштетувања на иконите. – На 21...
Хроника

Во Мала Речица уапсен газда на локал

Слободен печат
 Сопственик на угостителски објект во тетовското село Мала Речица е лишен од слобода бидејќи објектот работел повеќе од дозволеното време за работа и во него...
Вести Македонија

Доуредување на дворот во манастирската црква во тетовска Мала Речица

Слободен печат
Членовите на црковниот одбор при манастирскиот комплекс Свети Георгиј Победоносец во тетовска Мала Речица викендов ги извршија завршните активности за доуредување на дворот и летната...
Хроника

Тетовец со возило повредил дури 10 пешаци

Горан Наумовски
Еден потешко повреден и уште деветмина полесно повредени е последицата од инцидентот на локалниот пат во Горно Орашје, каде 61 годишен жител на Мала Речица...