мајмуни Archives - Слободен печат

Tag : мајмуни

Магазин Технологија

Првите хибриди на мајмуни и свињи родени во кинеска лабораторија

Слободен печат
За прв пат во историјата, кинеските научници успеаја да донесат на свет две живи химери – хибриди на свињи и мајмуни, пишува „New Scientist“. Свињите...
Еспресо Шоу биз

Карлеуша повторно прави скандал! Дебили, мајмуни! Јелена ги нападна јутјуб-ѕвездите!

Слободен печат
Пејачката Јелена Карлеуша во скоро едногодишната дискографска илегала по секс-аферата со босанскиот фудбалер Огнен Врањеш, во себе собра многу бес и токму сега реши го...
Вести Свет

Тајни снимки ја открија агонијата на животните врз кои се тестираат отрови во Германија (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)

Слободен печат
На интернет се појавија снимки од суровото мачење на мајмунчиња во Германија. Снимените животни служат за тестирање на отрови во лабораторија лоцирана на северот од...
Вести Свет

Роналд Реган ги нарекол „мајмуни“ африканските делегати во ОН

Слободен печат
Поранешниот претседател на САД Роналд Реган во телефонски разговор со тогашниот претседател Ричард Никсон, во 1971 година африканските делегати во Обединетите нации ги опишал како...