Tag : мајмуни

Вести Свет Слајдер

Мајмуни во Индија на лаборант му украле примероци од крв на болни од коронавирус

Слободен печат
Група мајмуни украле примероци од крв земена од лица кои биле заболени од коронавирус. Сето тоа се случило вчера на северот од Индија, во државата...
Вести Ви Препорачуваме Свет

Ветувачки наоди на научниците од Оксфорд: Вакцината против коронавирусот успешна кај мајмуните

Слободен печат
Вакцината против коронавирусот што била развиена од научници од универзитетот Оксфорд и тестирана врз шест мајмуни, дала ветувачки наоди кои на крајот од минатиот месец...
Вести Свет

Зоолошката градина во Братислава го затвори делот со мајмуните поради коронавирусот

Слободен печат
Зоолошката градина во Братислава синоќа го затвори за јавноста делот со примати, како превентивна мерка откако во петокот беше потврден првиот случај со коронавирус во...
Вести Ви Препорачуваме Свет

Илјадници мајмуни заразени од коронавирус: Научниците експериментираат за да дојдат до ефикасна вакцина (ВИДЕО)

Слободен печат
Илјадници мајмуни се заразени од одреден тип на коронавирус во обидот да се најде решение за епидемијата од новиот вирус, која почна во кинескиот град...
Магазин Технологија

Првите хибриди на мајмуни и свињи родени во кинеска лабораторија

Слободен печат
За прв пат во историјата, кинеските научници успеаја да донесат на свет две живи химери – хибриди на свињи и мајмуни, пишува „New Scientist“. Свињите...
Еспресо Шоу биз

Карлеуша повторно прави скандал! Дебили, мајмуни! Јелена ги нападна јутјуб-ѕвездите!

Слободен печат
Пејачката Јелена Карлеуша во скоро едногодишната дискографска илегала по секс-аферата со босанскиот фудбалер Огнен Врањеш, во себе собра многу бес и токму сега реши го...
Вести Свет

Тајни снимки ја открија агонијата на животните врз кои се тестираат отрови во Германија (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)

Слободен печат
На интернет се појавија снимки од суровото мачење на мајмунчиња во Германија. Снимените животни служат за тестирање на отрови во лабораторија лоцирана на северот од...
Вести Свет

Роналд Реган ги нарекол „мајмуни“ африканските делегати во ОН

Слободен печат
Поранешниот претседател на САД Роналд Реган во телефонски разговор со тогашниот претседател Ричард Никсон, во 1971 година африканските делегати во Обединетите нации ги опишал како...