20 C
Скопје

Tag : Махараштра

Вести Свет Слајдер

ВИДЕО: Голем пожар во компанија за матични клетки во Индија

Слободен печат
Голем пожар избувна денеска во компанијата „Биоцел” во индискиот град Тане, во државата Махараштра. Компанијата „Биоцел” е вклучена во зачувување на матични клетки, собрани од...