10 C
Скопје

ВИДЕО: Голем пожар во компанија за матични клетки во Индија

Голем пожар избувна денеска во компанијата „Биоцел” во индискиот град Тане, во државата Махараштра.

Компанијата „Биоцел” е вклучена во зачувување на матични клетки, собрани од плодовата течност.

На местото на инцидентот се испратени пет противпожарни екипи. Засега нема информации за евентуални жртви, ниту е позната причината за пожарот.

ВИДЕО+ФОТО: Пожар во индиската фабрика на Институтот за серум, најголем производител на вакцини во светот

Несреќата се случи откако вчера пет лица загинаа во пожар во Институтот за серум во Пуне, Махараштра. Објектот се наоѓа на само еден километар од објектот „Ковишилд” за производство на вакцини.

Прочитајте и...  ФДА го паузира вакциниањето со „Џонсон и Џонсон“ во САД поради шест случаи на мозочна синусна тромбоза

Извор:МИА

Поврзани вести

Лондонската полиција уапси маж кој носел секира на улица

Слободен печат

Запленета рекордна количина дрога на хрватско пристаниште: Околу 500 килограми кокаин скриени во контејнер со банани

Слободен печат

Богатството на Џек Ма се зголеми за 2,3 милијарди долари за само еден ден

Слободен печат

Силен земјотрес од 5,2 степени регистриран кај грчките острови Нисирос и Кос

Слободен печат

Инцидент „тежок“ 916 милиони долари: Властите на Суецкиот канал бараат од сопственикот на бродот да ја плати оштетата

Слободен печат

Кривична пријава за насилство врз дете во Кочани

Слободен печат

Остави Коментар