Tag : мачор

Магазин Магазин слајдер Сцена

Додека Лила лежи и гледа телевизија, тој и ги бакнува нозете… (ФОТО)

Васко Спасоски
По се изгледа на нашата позната водителка Лила Филиповска воопшто не ѝ е досадно во домашен карантин. Таа има супер друштво, кој замислете, додека таа...
Забава Магазин

Неговиот изглед влева страв во коски: Ксердан можеби не е убав, но затоа е најмилиот мачор (ФОТО)

Слободен печат
Нема влакна, набрчкан е од глава до пети, постојано е намуртен и со ладен поглед, па токму затоа Ксердан важи за најстрашната мачка во светот....
Магазин Семејство

Наши миленици: Маца Лукас, вистински позер!

Слободен печат
Неговото име е Маца Лукас, има две години и моментално живее во Амстердам. Препознатлив е по своето бело крзно, елегантен чекор и длабок поглед. Сака...
Еспресо

Хаос во домот на Лила Филиповска: Елката превртена на под, водителката го објави виновникот (ВИДЕО)

Слободен печат
Да се има домашно милениче е вистински благодет, но понекогаш знае да биде и доста непријатно. Најдобро за тоа сведочи и видеото кое го објави...
Забава Магазин Слајдер

Виц на денот: Мачор

Слободен печат
Атрактивна девојка во автобус држи мачор кој и се умилкува во пределот на градите. Дечко кој седи до неа пробува некако да и направи муабет:...
Забава Магазин

Џонсон и неговата девојка посвоиле кученце – Мачорот Лери доби друштво (ФОТО)

Слободен печат
Британскиот премиер Борис Џонсон и неговата девојка Кери Симондс посвоиле напуштено кученце од расата Џек Расел, пренесува Н1. Симондс објавила фотографија од кучето на тревникот...
Вести Скопје

Почина скопската легенда Алфонсо (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
На познатата Фејсбук група Стари Скопјани пред околу еден час е објавено дека познатата скопската легенда и актер Рефет, попознат меѓу народот како Алфонсо, починал....